PETEK TEMİZLEME İSTANBUL 7/24 HIZLI SERVİS

Petek Temizliği Servisinde Kalite!

hydronic-heating-system_1_Kış aylarının gelmesi ve soğukların bastırması ile birlikte tüm evlerde petekler yanar dışarının soğuğundan ve hastalığından kurtulmaya çalışılır. Fakat bu aşamada bir sorun ortaya çıkar eğer petek temizliği zamanında yapılmamış ve kirli petekler ile kışa girilmiş ise bu kış hiç de kolay geçmeyecektir. Petek temizliği oldukça önemli olan bir tesisat bakımıdır. Uzun soluklu bu yazımızda petek temizliği gibi önemli bir tesisat bakımı hizmetini veren firmalar arasındaki fark, petek temizliğinin fiyatları, petek temizliğinin yaptırılmaması durumunda ne gibi sorunların ortaya çıkacağı ve petek temizliği ile kazanılacak olan avantajlı durumlar gibi birçok konuda bilgi olacaktır. İstanbul genelinde petek temizliği hizmetini veren firmalar ile 10 yıldır bu konuda en başarılı çalışma işlemlerini uygulayan Meba tesisat firması arsındaki kalite ve fiyat farkları, işlem garantisi temizlik sürelerinin farklılığı gibi birçok bakımdan bilgi bulabileceksiniz. Tesisat hizmetlerinde yanlış ve eksik hizmet almanın ana nedenlerinden biri bilinçsiz kararlardan ileri gelmektedir. Bu nedenle de insanlar hatalı kararlar vererek yanlış tesisat firmaları ile çalışmaktadır. Fakat bu kararları verip de pişmanlık duymadan önce bu yazımızı dikkatli olarak okumanızı ve tesisat bakım ve onarımlarında son derece kaliteli işlemler alacağınız tesisat firmasını yani Meba tesisat firmasını yakından tanımanızı önemle rica ederiz. Bu sayede kaliteli ve garantili işlemleri en ucuz fiyatlara alarak Hem ekonomik açıdan hem de işin güvencesi açıdan avantajlı bir konuma geçebilirsiniz. İstanbul genelinde birkaç değişik şekilde petek temizliği işlemleri sunan tesisat firmaları vardır. Bu tesisat firmalarının işlemleri ise şu şekillerdedir.

 • Petek temizliği işlemlerinde eksik cihazlar ile hizmet veren tesisat firmaları bulunmaktadır. Petek yıkama makineleri olmayan ve basınçlı su makineleri olmayan tesisat firmaları da petek yıkama işlemleri vermektedir. Özellikle de petek yıkama kimyasalı olmadan petek yıkama işlemi sunan tesisat firmaları da yok değil.
 • Modeli düşük ve işlem kapasitesi az olan eski model cihaz sistemleri kullanan tesisat firmaları bulunmaktadır. Bu tesisat firmalarının sunduğu işlemlerde ise ‘petek temizliği’ tam olarak sağlanamamaktadır.
 • Yan sanayi denilen Çin malı makineler ve Çin malı temizleme kimyasalları ile temizlik sunan tesisat firmaları da çalışma yapmaktadır. Aynı şekilde bu tesisat firmalarının yaptığı çalışmalar da son derece kalitesiz olmaktadır.
 • Son sistem cihaz sistemleri ve Avrupa standartları kalitesinde üretilmiş olan kimyasal petek yıkama ilaçları ile hizmet veren tesisat firmaları da bulunmaktadır.

petek-temizligi

Petek Temizleme

Meba tesisat firması İstanbul genelinde hizmet veren bu tesisat firmaları arasında en son maddedeki işlemleri sunmaktadır. Yani son sistem tesisat cihazları ve Avrupa standartları kalitesinde üretilmiş olan petek yıkama kimyasalları ile işlem uygulamaktadır. Tesisat alanında son derece uzman bir çalışma sistemi benimsemiş olan Meba tesisat firması petek temizleme işlemlerinde uzun yıllar garanti sunacak olan bir çalışma sunmaktadır. Deneyimli kadrolardan ve çok gelişmiş bir teknolojik alt yapı sistemlerinden oluşan Meba tesisat firmasının sunacağı petek temizleme işlemleri İstanbul genelindeki en kaliteli işlemler ağını oluşturmaktadır. Özel petek temizleme cihaz sistemleri ile işlem uygulayan Meba tesisat firmasının çalışmaları ise özetle şu şekillerde olmaktadır.

 • Petek temizleme işlemlerinde Meba tesisat firması ilk olarak Avrupa kalitesinde üretilmiş olan petek temizliği sıvılarını peteklerin içine uygulamaktadır. Bu kimyasal sıvılar peteklerin içindeki tüm tozu, çamuru ve kireç birikintilerini yerlerinden söker ve temizlenmesi için en ufak parçalar haline getirir.
 • Temizlik için peteğin içi uygun hale geldikten sonra da petek yıkama makineleri ile peteğin içindeki tüm pislikler petek yıkama makinesi tarafından çıkarılır ve petek yıkama makinesinin haznesinde toplanır.
 • Peteğin içi kaba pisliklerden arındırıldıktan sonra da tazyikli su makineleri ile peteğin içi yıkanır ve tamamen bir arındırma sağlanmış olunur.

‘Petek temizleme’ işlemleri bittikten sonra da Meba tesisat firması işlemlerinde kullanılan ve tamamen temizlik işlemlerine dahil olan koruyucu kimyasal ilaçlar peteklerin içine uygulanır. Bu koruyucu petek temizleme kimyasalları sayesinde yapılan temizlik süreleri çok uzun zaman dilimlerine tekabül etmektedir. Bu sayede de uzun süreli kaliteli sıcaklıklar yakalanmış ve son derece rahat bir kış geçirilmiş olacaktır. Üstelik Meba tesisat firmasının petek temizleme işlemleri piyasadaki en uygun fiyatlı işlemlerden biridir. Çünkü son sistem teknolojik cihazlar ile sunulan bu işlemler çok kısa sürelerde olmaktadır. Ayrıca Meba tesisat firmasının firma politikası kaliteli işlem garantili fiyat anlayışıdır. Bu anlayış gereği 10 yıldır tesisat alanında hizmet veren Meba tesisat firması % 100 müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

İstanbul Petek Temizliği.1

Petekler Isınmıyor

Petekler ısınmıyor ise bunun tek nedeni peteklerde oluşan kirlenmedir. Peteklerin içinde çok yüksek miktarlarda kireç birikintisi olur. Üstelik bu kireç birikintilerine bir de toz ve pislikler de karışır. Peteklerin içinde oluşan bu kireç birikintileri bir süre sonra kayaç parçası halini alır. Bu kayaçlar da çamurlarla birlikte peteğin alt kısımlarına yapışır ve çok güçlü bir direnç gösterir. Peteklerin altındaki bu birikintiler kombiden gelen sıcaklığı petek içinde doğru bir şekilde yayılmasını önler. Bu ısı doğru bir şekilde yayılmayınca da petekler ısınmıyor sorunu oluşmaya başlar. Peteklerin yeterince ısınmaması ise ortamın sıcaklık değerini düşürür ve son derece soğuk bir oda ortamı oluşturur. İnsanlar bu gibi durumlarda hemen kombi ayarlarını yükseltir. Fakat kombi ayarı yükseltilse bile sıcaklık istenildiği ölçüde sağlanmaz. Buna bağlı olarak da yüksek doğalgaz faturaları gelir. Petekler ısınmıyor sorununu şu şekilde maddeleyerek daha rahat anlaşılır kılabiliriz.

 • Peteklerin ısınmaması durumunda ortam sıcaklığı tamamen düşer ve ortam içinde soğuk bölgeler oluşur. Yani büyük bir odanın her köşesi aynı durunda ısınmaz ve soğuk hava bölgeleri oluşur.
 • Peteklerin yeterince ısı yaymaması demek soğukluğa bağlı olarak oluşacak hastalıklara yol açacaktır.
 • Petekler ısınmıyor sorununda en büyük etki ise doğal gaz faturalarında olacaktır. Düşük sıcaklık kalitesine rağmen yüksek doğal gaz faturası gelecektir.
 • Peteklerin normal ısı değerlerinin altında kalması ve peteklerin yeterince ısınmaması demek aynı zamanda peteklerin kullanım ömürlerinin de düşeceği anlamına gelmektedir.

‘Petekler ısınmıyor’ probleminde direkt olarak profesyonel tesisat firmalarından destek alınmalıdır. Petek temizliği en gerekli ve vazgeçilmez kış bakımlarından olduğu için bu hizmeti tüm tesisat firmaları hatta elektrikçi dükkanları bile petek temizliği işlemleri yapmaktadır. Fakat bu temizliklerin süresi ve peteklerin temizlik kalitesi son derece düşük olabilmektedir. Bu yüzden de petek temizliği işlemlerinde en kaliteli hizmeti ve uzun yıllar temizlik garantisini veren Meba tesisat firmasının seçilmesi en karlı yol olacaktır. Yüksek teknolojide üretilmiş orijinal tesisat cihazları ile hizmet veren Meba tesisat petek temizliği işlemleri sonrasında iki yıl sorunsuz kullanım garantisi vermektedir.

İstanbul Petek Temizliği.2

Petekler Soğuk

Petekler soğuk veya yarısı ısınıyor yarısı ısınmıyor ise yukarıda da değinildiği gibi kesinlikle peteklerde temizleme işlemlerinin zamanı gelmiş demektir. Peteklerde yapılacak olan temizleme işlemleri sonrasında petek soğukluğu gibi bir problem kalmaz ve petekler tam bir sıcaklık yaymaya başlar. Bunu aslında soba borusu temizleme işlemlerine benzetebiliriz. Soba boruları uzun süre temizlenmeyince sobanın yanışı nasıl imkansız hale gelirse aynı şekilde peteklerin de temizlenmemesi durumunda peteklerden alınacak olan ısı verimi son derece düşük olacaktır. Petek temizliğinin olmaması demek aynı zamanda peteklerin kullanım sürelerinin de düşük olacağı anlamına gelir. Peteklerin içindeki kireçler ve paslanmalar peteklerin ömürlerini kısaltır ve daha büyük maddi kayıplara yol açabilir. Petekler soğuk ise alınacak olan kaliteli bir temizleme işlemi il son derece yüksek ısı verimine kavuşulabilir. En düşük sıcaklıkta bile yüksek bir ısı kalitesi alınabilir. Yani petekler temizlendikten sonra 40 derecede yanan bir kombi ayarında adeta 60 derecede yanan bir kombi ayarı yakalanmış olur. Bu kadar düşük kombi ayarında bu kadar yüksek ısı verimi ise doğal gaz faturalarında inanılmaz düşüşler yaşatır. Bu kaliteli ısı alışverişinin yaşanması için şu şartların kesinlikle olması gerekmektedir.

 • Petekler soğuk ve petek temizleme işlemleri alınacak ise eğer çalışma gösteren tesisat firmasının petek yıkama makinesi kesinlikle olması gerekir.
 • Petek yıkama makinesinin dışında kesinlikle tazyikli su makinelerinin de bulunması gerekmektedir.
 • Bütün bunlara ek olarak bir de kaliteli petek yıkama kimyasallarının bulunması gerekmektedir.

‘Petekler soğuk’ ve petek temizliği işlemlerinde bu üç çalışma malzemesinin olmaması durumunda petek temizliği tam anlamıyla sağlanamaz. Tabi bu sistemlerin tam olması demek kaliteli bir petek temizliği anlamına gelmez. Kaliteli bir petek temizliği için bu temizlik elemanlarının son sistem cihazlar olması gerekmektedir. İşlem güçleri çok yüksek olan ve son derece kaliteli işlemler uygulayacak olan cihazların olması aynı zamanda temizlik sürelerinin de uzun olması anlamına gelecektir. Bu sayede de temizlik ücreti olarak ödenecek olan fiyat bedellerinin tam karşılığı alınmış olacaktır

İstanbul Petek Temizliği.3

Peteklerin Altı Soğuk

Kirli ve temizliği uzun sür yapılmayan peteklerde peteklerin altı soğuk olurken üst bölgelerinde ise petekler ılık bir ısı yayımı yapar. Peteklerin alt bölgesinin soğuk olmasının başlıca nedeni ise peteğin içinde biriken artık maddelerin peteklerin alt kısımlarda toplanmasıdır. Peteklerin alt kısımlarında toplanan bu artık maddeler kombiden gelen ısı değerini yeterince alamaz ve petek içinde bu ısı yayılımını sağlayamaz. Bunun sonucunda da peteklerde büyük ısı kayıpları yaşanır. Peteklerde yaşanan bu ısı kayıpları ise hem aile ekonomisi hem de ülke ekonomisi için son derece dezavantajlı durumlar ortaya çıkarır. Bilindiği üzere doğal gaz enerjisini ülkemiz ithal etmektedir. Yani dış ülkelerden almaktadır. Bu da ülke ekonomisinde oldukça büyük zararlara sebep olmaktadır. Bu yüzden de evlerde kullanılan doğal gaz kullanımlarında son derece dikkatli davranılmalı ve doğal gaz kullanımında en ekonomik yollar seçilmelidir. Bunun sağlanabilmesinin ana amacı ise petek temizlime işlemlerinden geçmektedir.

 • Eğer petekler temiz değil ise peteklerin altı soğuk olacaktır. Bu durumda da doğal gaz ayarları yükseltilecek ve doğal gaz kullanımı artacaktır. Bu da maddi zararlar oluşturacaktır.
 • Peteklerin ortama yeterince ısı yaymaması sonucunda ortamlarda oluşacak olan ısı kayıpları hiçbir şekilde önlenemez.
 • Evlerin ısı yalıtımlı olması, pencerelerde ısı cam kullanılması gibi durumlar bu ısı kayıplarının önlenmesinde etkili değildir. Yapılardaki ısı yalıtım malzemeleri sadece var olan ısıyı koruyacaktır. Bunun dışında ekstra bir ısınma durumu sunmayacaktır. Bu nedenle de kışın ısınma problemine çare olmayacaktır.

Peteklerin altı soğuk diye başvurduğunuz tesisat firmalarına çok özen göstermeniz gerekir. Çünkü piyasada petek temizleme işlemleri adı altında hizmet veren birçok tesisat firması bulunmaktadır. Fakat bu tesisat firmalarının birçoğu yeterli tesisat sistemlerini kullanmadığı gibi son derece düşük mesleki bilgileri ile peteklerin temizlenmesinde çok amatörce işlemler uygulamaktadır. Bu uygulamalar sonucunda ise peteklerin temizliği yapılamamakta veya yapılan temizlikler çok kısa süreler sonunda yerini pisliğe bırakmaktadır. Kısa bir süre sonra ise peteklerin altı soğumaya başlar ve yeniden peteklerde ısı verimi düşmeye başlar.

İstanbul Petek Temizliği.4

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme fiyatları tesisat firmalarının kalite oranlarına ve işçilik maharetlerine göre değişmektedir. Petek temizleme işlemlerinde ne kadar kaliteli malzemeler ve kimyasal ilaçlar kullanılırsa peteklerin temizleme oranları o kadar fazla olacak ve yapılan işlemlerden de o kadar verim alınacaktır. Petek temizleme için ödenen fiyatların aile bütçelerine gider olarak yazılmaması gerekir. Çünkü bu harcamalar kısa bir süre sonra tekrardan aile bütçesine eklenecektir. Petek temizleme işlemleri için ödenen bedeller düşük doğalgaz faturaları ile aile bütçesine eklenecektir. Petek temizleme işlemleri ile doğal gaz faturalarında % 40 oranında düşüş yaşanmaktadır. Bu oranda bir düşüklüğün ise 2 yıl kadar uzun bir süre sürmesi demek ‘petek temizleme fiyatları’ için ödenen tesisat bedellerinin de kısa bir sürede geri kazanılacağı anlamına gelmektedir.  Bu oranda bir düşüklüğün sağlanması sadece işlem alınacak olan tesisat firmasının teknolojik alt yapısına ve hizmet kalitesine bağlıdır.

 • Petek temizleme işlemlerinde kesinlikle kaliteli kimyasal ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçlar petek temizleme işlemlerinde çok önemli bir bölümü teşkil etmektedir. Petek temizleme kimyasallarının kalite değerleri ve temizlik güçleri ne kadar fazla ise o kadar fazla temizlik işlemi sağlanacak demektir.
 • Petek temizleme makinelerinin emiş güçleri ve temizleme kapasitesi ne kadar güçlü olursa petek içindeki pisliklerin temizlenmesi de o kadar fazla olacak ve son derece kaliteli bir işlem ortaya çıkacaktır.
 • Bu kaliteli temizlik makineleri ve kimyasal ilaçların yanı sıra bir de işlem uygulayan tesisat ustasının mesleki bilgisinin yüksek olması gerekmektedir. Bu sayede ancak yapılan işlemler kaliteli ve garantili işlemler olacaktır.

Petek temizleme fiyatları İstanbul genelinde sadece Meba tesisat firmasında en düşük bedellerde olmaktadır. İlklerin tesisat firması olan Meba tesisat firması hem kaliteli ve son sistem tesisat cihazları ile işlem uygularken hem de alanında uzman tesisat ustaları ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu iki özellik bir araya gelince yapılan işlemlerde tam kalite ve tam garanti gelmektedir. Meba tesisat firmasının herkese aynı kalite aynı fiyat ucuzluğu politikası gereği de hiçbir tesisat firmasında bulunmayacak olan fiyat avantajları da sunulmaktadır.[/vc_column_text][/vc_column]

Sadece petek temizleme kimyasallarını kullanarak işlem uygulayan Kalorifer temizleme şirketi vardır. Kullandıkları petek temizleme kimyasalları ile temizlik yaptığını iddia edene temizlik şirketleri tamamen bir aldatmacanın içindedir. Çünkü kimyasal ilaçlar tek başlarına temizleme yapmazlar. Sadece temizlik için yardımcı olurlar ve petek içindeki pislikleri sökerler.

 

Aynı şekilde sadece tazyikli su makineleri ile temizlik yaptığını söyleyen temizlik şirketleri bulunmaktadır. Bu temizleme işlemlerinde sadece petekteki kir ve tozlar akıtılmış olur. Peteklerin alt kısımlarına yapışmış ve direnç uygulayan pislikler yerlerinde sökülmezler.

Petek temizleme işlemlerinde hizmet veren petek temizleme şirketi arasında sadece petek yıkama makineleri ile hizmet veren şirketler de bulunmaktadır. Bu işlemlerde kullanılan makineler de tek başlarına işlem uygulayamaz ve petek temizleme işlemlerini başarı ile gerçekleştiremez.

İstanbul Petek Temizliği.5

Kalorifer Temizleme Şirketi

‘Kalorifer temizleme şirketi’ olarak İstanbul genelinde birçok tesisat firması hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin ise bir kısmı kaliteli işlemler olmaktadır. Petek temizleme işlemlerinde çalışacak olan şirketlerin kesinlikle uzmanlık bilgisinin çok yüksek olması gerekmektedir. Yazının genelinde bu madde üzerinde çok durulacaktır. Çünkü petek temizleme işlemlerini İstanbul genelinde tüm tesisat firmaları hizmet olarak sunmaktadır. Fakat sadece bir kaçının işlemleri garantili ve kaliteli petek temizleme işlemleri olmaktadır. Yeterince sağlam olmayan petek temizleme işlemlerinde istenen kalite alınamadığı gibi işlemler çok kısa sürelerde sonlanmakta ve yerini pisliğe bırakmaktadır. Kalorifer temizleme şirketi adı altında hizmet veren birçok tesisat firmasının işlemleri şu şekillerde yanlış işlemler olmaktadır.

Kalorifer temizleme şirketi kesinlikle kimyasal, makine ve basınçlı su kullanmalıdır. Aksi takdirde petek temizleme işlemleri başarılı olmayacaktır. Petek temizleme işlemlerinde kullanılan bu malzemeleri çamaşır veya bulaşık yıkama işlemlerine benzetebiliriz. Mesela kirli çamaşırların üzerine sadece deterjan dökerek temizlik sağlanabilir mi? Sağlanamaz. Gerçek bir temizlik olması için çamaşır makinesinin olması da gerekmektedir. Çamaşır makinesi var fakat deterjan yok. Bu şekilde de istenen temizlik sağlanamayacaktır. Çamaşır makinesi ve deterjan var. Fakat su yok. Bu sefer yine temizlik sağlanamayacaktır. Çamaşır yıkamada nasıl su deterjan ve çamaşır makinesine ihtiyaç varsa petek temizleme işlemlerinde çalışacak olan petek temizleme şirketlerinin tazyikli su makineleri, petek yıkama sıvıları ve petek temizleme robotlarının olması gerekir.

Meba Tesisat olarak güçlü alt yapımız ve alanında uzman ekibimiz ile 7/24 Petek Temizliği hizmetlerinde sizin yanınızdayız. Bizim için nerede olduğunuzun önemi yoktur.

İstanbul’un tüm ilçelerine ve mahallerine hizmet veriyoruz. Petek temizleme işlemlerinizi en kısa sürede çözüme ulaştırıyoruz. Meba Tesisat’ı tercih eden herkese teşekkür ederiz.

İstanbul Petek Temizliği

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

‘Radyatör temizliği nasıl yapılır?’ Gibi bir soru araştırıyorsanız piyasada birçok farklı işlem bulabilirsiniz. Bu farklı işlemler ise petek temizliğinin kalitesini ve garantisini belirleyecektir. Radyatör temizliği kış ayları için inanılmaz derecede yarar sağlayan tesisat bakımlarından biridir. Bu sayede radyatörlerden çok yüksek verimde ısı kalitesi alınmaktadır. Çok düşük kombi ayarlarında bile sorunsuz bir sıcaklık yaşanmaktadır. Aynı zamanda kombi ayarlarının düşük olmasından dolayı da doğal gaz faturaları düşük olmaktadır. Yani hem olağandan fazla sıcaklık değerleri yaşanırken hem de olağandan az doğal gaz faturaları ödenmektedir. Yazının genelinde de bahsedildiği gibi bu işlemlerin kaliteli tesisat cihazları ile yapılması gerekmektedir. Meba tesisat firması radyatör temizliği nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde bir çalışma işlemleri ile cevap verecektir.

 • Meba tesisat tarafından uygulanacak olan radyatör temizliğinde hiçbir radyatör yerinden sökülmez ve işlemler çok kısa sürelerde biter. Radyatör temizliği işlemlerinde ayrıca ortamlara kirlilik bulaştırılmaz ve tüm işlemler makine sistemleri ile yapılır.
 • Radyatörlerin içinde oluşan kiri, pası ve kireçlenmeyi sökmek için ilk olarak kaliteli petek temizleme kimyasalları radyatörlerin içine uygulanır. Bu kimyasallar petek içindeki tüm kiri pası tutunduğu yerlerden söker ve temizlenmesi için uygun hale getirir.
 • Bu işlemin ardından ise radyatörlere bağlanan petek yıkama makineleri ile peteklerin içindeki tüm pislikler temizlenmiş olur. Peteklerin içinden çıkan bu kirlilik oluşturan malzemeleri görmek de mümkündür.
 • Peteklerin içinden pislikler çıkarıldıktan sonra tazyikli su makineleri ile peteklerin içinde durulama işlemleri yapılır ve tüm tozlar da giderilmiş olur.
 • Petek temizleme işlemleri sonlandıktan sonra peteklerin içine kaliteli kimyasal ilaçlar atılır ve peteklerin temizlik süreleri çok uzun zaman dilimlerine çıkarılmış olunur.

Radyatör temizliği nasıl yapılır? Sorusunun karşılığı olarak verilecek tek cevap bu şekilde yapılan bir petek temizleme işlemleri ile olacaktır. Çünkü bu tarzlar dışında yapılacak olan işlemlerde peteklerde temizlik tam anlamıyla sağlanamayacak ve yarım bir petek temizleme işlemi sunulmuş olacaktır. Son derece kaliteli ve işlem garantili Meba tesisat firmasının sunacağı radyatör temizleme işlemlerinden yararlanmak demek yüksek ısı kalitesi ve düşük doğal gaz faturası demektir.

petek-temizleme

Petekleri Kendim Temizleyebilir miyim?

İnsanlar daha az masraf olması adına internette en fazla şu soruyu aratmaktadır; Petekleri kendim temizleyebilir miyim? Bu sorunun cevabı ise kesinlikle hayırdır. Petekleri sadece profesyonel işlemler uygulayan ve cihaz sistemi kullanan tesisat firmaları temizleyebilmektedir. Peteklerin üst taraflarından görünen bölgelerindeki tozlar ve kir birikintileri asıl pisliği oluşturan maddeleri oluşturmazlar. O pislikleri temizleseniz bile peteklerdeki ısı kalitesini yakalayamazsınız. Peteklerde asıl kirliliği oluşturan ve peteklerin ısınmasını engelleyen durum peteklerin içinde yani gözle görülmeyen yerlerinde oluşan pisliklerdir. Bu pislikler ise normal şekillerde temizlenemeyen ve son derece yüksek performanslı makine sistemleri ile temizlenmesi gereken işlemleri oluşturmaktadır. Petek temizleme işlemlerinde kullanılan makineler sayesinde peteklerin temizleme süreleri çok kısa olduğu gibi işlemleri de garantili olmaktadır. Yalnız bu garantili ve kaliteli işlemler için ise Meba tesisat firmasından yardım istenmelidir. İstanbul geneline hizmet veren Meba tesisat firması son derece sistematik cihazları ve üstün işlem garantisi ile peteklerde % 100 temizlik sağlamaktadır.

 • ‘Petekleri kendim temizleyebilir miyim?’ Sorusunun cevabının evet olması için petek temizleme makinelerine ve petek temizleme kimyasallarına sahip olmanız gerekmektedir.
 • Bu cihaz sistemlerine sahipseniz ve petek temizleme konusunda herhangi bir bilginiz varsa kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bu cihazlar ve işlem bilgileri mevcut değilse asla kendiniz petek temizleme işlemlerini yapamazsınız.
 • Hatta bilinçsiz bir şekilde yapılacak olan petek temizleme işlemlerinde peteklerin tüm sistemleri bozulabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Bu sefer de ekonomi yapayım derken daha çok maliyetli hasarlara neden olunabilir. Zaten yukarıda da belirtildiği gibi petek temizleme için ödenecek paralar gider olarak görülmemelidir.

Petekleri kendim temizleyebilir miyim? Sorusunun cevabı hayır olduğuna göre temizleme işlemlerini yapacak olan tesisat firmasının seçilmesi gerekir. Bu seçimlerinizde Meba tesisat firmasının olması büyük önem taşımaktadır. 10 yılı aşkın süredir İstanbul genelinde hizmet veren Meba tesisat firması gerek petek temizleme işlemlerinde gerekse tüm tesisat işlemlerinde çok gelişmiş teknolojik alt yapısı sayesinde tam ve kaliteli işlemler sunmaktadır.

kombi-bar

Kombi Su Basıncı Yüksek?

Kombi su basıncı yüksek? olması durumunda bunun birkaç nedeni olmaktadır. Fakat en büyük nedenlerinden biri de peteklere yeterince su akışının sağlanamamasıdır. Peteklerin alt kısımlarında biriken pislikler kombiden gelen suları petek içinde tam bir devir daim yaptıramaz ve bunun neticesinde de kombinin su basıncı yükselir. Kombi su basıncı yüksek olması durumlarında kombinin alt tarafındaki mandal açılır ve fazla suyun alınması gibi bir işlem uygulanır. Fakat bu işlem tam anlamıyla bir sorun giderici olmaz. Çünkü çok kısa bir süre sonra hatta dakikalık bir süre sonra kombi basıncı tekrardan yükselir. Kaliteli bir işlem uygulanmadığında ise doğal gaz borularında patlaklar oluşarak su kaçağı durumu söz konusu olur. Daha da ilerleyen aşamalarda ise kombi arızaları meydana gelir. ‘Kombi su basıncı yüksek’ durumlarında acilen petek temizleme işlemlerinin uygulanması gerekmektedir. Peteklerde ki kirlilik durumları ortadan kalkınca kombi su basıncı da normal seviyesine gelecek ve son derece düzgün bir çalışma performansı gösterecektir.

 • Petek temizliği işlemleri sayesinde peteklerde ısı dolaşımı tam olarak sağlanacaktır. Peteklerin belli bölgeleri soğuk kalmayacak ve ısı peteğin tüm yüzeyine dağılım gösterecektir. Bu sayede de peteklerin sıcaklığı tam olacak ve ortamı ısıtması da gayet standartların üzerinde olacaktır.
 • Petek temizliği işlemleri ile doğal gaz fatura bedellerinde önemli düşüşler yaşanacaktır. Bu sayede de aile bütçesine oldukça katkı sağlanmış olacaktır.
 • Kaliteli şekilde yapılan petek temizleme işlemleri ile peteklerin kullanım süreleri uzayacak, doğal gaz tesisat sistemleri ve kombiler korunmuş olacaktır.

Kombi su basıncı yüksek? Durumlarında acilen Meba tesisat firmasından gerekli olan bakım ve onarım işlemlerinin alınması gerekmektedir. Son sistem tesisat cihazları ve uzman tesisat ustaları ile İstanbul geneline hizmet veren Meba tesisat firması uygun fiyat garantisi ve % 100 işlem başarısı sunan işlere imza atmaktadır. Tesisat alanında hizmet veren her tesisat firmasının petek temizleme işlemleri aynı garantide olmamaktadır. Buna kullanılan malzemeler ve gösterilen işçilik performanslar neden olmaktadır. Meba tesisat firması sayesinde 2 yıl boyunca hiçbir şekilde sorun çıkarmayan petek temizleme işlemleri sunulmaktadır. Sıcak yuvalar, temiz petekler ve düşük doğal gaz faturaları için tek tercih Meba tesisat firmasıdır.

kalorifer

Petekler Buz Gibi

Kışın insanların ağzından en çok duyulan cümlelerden biri; kombiyi son ayarda açıyoruz ama petekler buz gibi, hiç ısınmıyor. Bu cümle ile sık sık karşılaşabilirsiniz. Peteklerin bu kadar soğuk olmasının ilke nedeni peteklerin içinde kirlilik oranlarının çok fazla olduğudur. Petek temizliğinin her 2 yılda bir muhakkak yapılması gerekir. Aksi durumda petekler 2 yılın sonunda yarı ısı vermeye başlarlar. Yani peteklerin üstü ısınırken altı ısınmaz. Bu süre geçtikten sonra ise peteklerin tümü ısı kaybına uğrar ve adeta kombi yanmıyormuş gibi olur. Peteklerin buz gibi olması ise evin içinde soğuk bölümlerin oluşacağı anlamına gelir. Özellikle de büyük alanlarda yanı salonlarda tamamen ısı kaybı olur. Evlerde olan bu ısı kayıpları ise hem hastalıklara yol açacaktır hem de yüksek miktarda doğal gaz faturalarının gelmesine neden olacaktır. İki durumda da insanlar olumsuz etkilenecek ve kış ayları geçmek bilmeyecektir. Oysa Meba tesisat firmasının petek temizleme hizmetleri sayesinde ‘petekler buz gibi’ cümlesi tarih olacak ve daha sıcak geçecek bir kış mevsimi yaşanacaktır.

 • Meba tesisat firması tüm tesisat çalışmalarında olduğu gibi petek temizliği işlemlerinde son sistem teknolojik alt yapısını kullanmaktadır. Uzun yıllardır tesisat alanında hizmet veren firma işlemlerinde % 100 işlem başarısı ve garantisi sunmaktadır.
 • Meba tesisat firması petek temizliği işlemlerinde kaliteli kimyasal ilaçlar, petek yıkama makineleri ve tazyikli su makineleri kullanmaktadır. Bu üç makine sisteminin olması demek petek temizliğinin kusursuz olacağı anlamına denk gelmektedir.
 • Meba tesisat firması petek temizleme işlemlerinde piyasada satılan ve düşük kalite ile üretilen kimyasal ilaçlar yerine Avrupa kalite standartlarında üretilmiş olan kimyasal ilaçlar kullanmaktadır. Bu kimyasal ilaçlar sayesinde yapılan temizlik işlemlerinde tam işlem başarısı sağlanmaktadır.

Petekler buz gibi ise eğer Meba tesisat firması ile tanışın ve petekler alev alev yansın. Meba tesisat firması iddia ediyor; piyasada bulunan ve petek temizliği yaptığını iddia eden petek temizleme firmalarının temizlik sürelerinin en az iki katı daha uzun sürecek olan petek temizliğini sadece Meba tesisat firması sunmaktadır. Alanında uzman ekiplerin ve son derece kaliteli petek temizleme cihazları ile vereceği işlemler üstelik piyasadaki petek temizleme fiyatlarının yarısı kadar olacaktır. Kaliteli petek temizliği için İstanbul’un 39 ilçesinde hizmet veren Meba tesisat firmasının seçilmesi en karlı ve garantili işlemleri oluşturacaktır.

kaloriferr

Petek Temizliği Yapan Firmalar

Petek temizliği yapan firmalar arasında bir araştırma yaparsanız öncelikle petek temizleme cihazları hakkında bilgi edinin. Bu bilgide eğer petek temizleme robotları, tazyikli su makineleri ve petek temizliği kimyasalı kullanılmıyorsa o petek temizleme firmasında hizmet almak demek temizlik için ödenecek ücretlerin boşa gideceği anlamına gelmektedir. Bu tesisat sistemlerinin hepsini barındıran fakat bu cihazları yan sanayi veya eski model olan tesisat firmaları ise yine kalitesiz işlemler uygulayacaktır. Bu yüzden hizmet alan kişi olarak tesisat firmasının kullandığı cihaz sistemlerini ve kullandıkları petek temizleme kimyasallarını sormanız en doğal hakkınızdır. Bu yüzden bu cihazları ve petek temizleme kimyasallarının markasını ve model yıllarını öğrenerek araştırma yapmak en doğru sonucu verecektir. Bu araştırmalar yaptıktan sonra ise petek temizliği yapan firmalar arasında fiyat araştırması yapabilirsiniz. Ya da ben bu kadar yorulmak istemiyorum. Tek seferde bir tesisat firması seçmek istiyorum ve hem kaliteli hem garantili hem de uygun fiyatlı petek temizleme işlemleri almak istiyorum diyorsanız o zaman doğru adres Meba tesisat firması olacaktır. Meba tesisat firması 10 yıldır olduğu gibi bugün de Tesisat sektöründe en kaliteli ve en uygun fiyatlı tamiratları, onarımları ve petek temizleme işlemlerini sunmaktadır.

 • Petek temizliği işlemlerinde Meba tesisat firması Alman teknolojisi ile 2015 yılında üretilmiş son sistem tesisat cihazlarını kullanmaktadır.
 • Avrupa’dan ithal ettiği ve kalite standartları çok yüksek olan petek temizleme kimyasallarını kullanmaktadır.
 • Petek temizliği işlemlerini saatler içinde bitirmekte ve evlerde hiçbir kirlilik, su damlaması veya gürültü yapmamaktadır.
 • Deneyimli petek yıkama ustaları sayesinde petekler yerlerinden sökülmez ve asla peteklere zarar verecek bir uygulama yapılmaz.

‘Petek temizliği yapan firmalar’ arasında bulamayacağınız kalitede ve uzun yıllar garanti sağlayacak şekilde yapılan işlemlerde üstelik en uygun fiyat avantajlarını da bulacaksınız. Meba tesisat firmasının diğer tesisat firmalarından bir diğer farkı ise petek temizleme işlemlerinden sonra peteğin temizlik sürelerini uzun süre koruyacak olan kimyasal ilaçlar uygulamasıdır. Petek temizliğinden sonra peteklerin içine uygulanacak olan bu kimyasal ilaçlar sayesinde Peteğin içinde kir, kireç ve pas oluşumu asla olmayacak ve bu koruma çok uzun yıllar devam edecektir.

Radyatör Temizliği

Radyatör temizliği sayesinde kışın tüm olumsuz etkilerinde ve soğuk hava dalgalarından korunacağı gibi aynı zamanda ekonomik açıdan da rahatlık sağlanacaktır. Kış aylarının gelmesi ile birlikte insanların ısınma masrafları ortaya çıkmaktadır. Giderlerin daha da çok arttığı bu aylarda bir de peteklerde kirlilik varsa maddi kayıplar daha da büyük olacaktır. Özellikle de kirli olan radyatörler nedeniyle çok yüksek miktarlarda doğalgaz faturaları gelecektir. İnsanlar bu gibi durumlarda hemen kısıtlamalara gitmektedir. Tüm evde radyatör yakmak yerine tek oda da radyatör yakmak, kombi ayarlarını daha düşük derecelere çekmek, gıda veya sosyal aktivitelerden kısıtlama yapmak gibi birçok farklı alanda kemer sıkma politikasına gitmektedir. Fakat kaliteli bir radyatör petek temizliği işlemleri sayesinde bu kemer sıkma politikalarının uygulanmasına asla gerek yoktur.

 • Kaliteli ve garantili bir şekilde yapılacak olan ‘Radyatör temizliği’ sayesinde fazladan ödenen doğal gaz faturalarının önüne geçilmiş olacaktır.
 • Ortamlar daha sıcak olacağı gibi aynı zamanda kombi ayarları da en alt seviyelerde olabilecektir.
 • Düşük doğalgaz faturalarından dolayı maddi açıdan herhangi bir kısıtlama olmayacak ve son derece rahat bir maddi durum oluşacaktır.

Bu kadar avantajlı radyatör temizliği işlemleri için ise sadece Meba tesisat firmasının işlemlerinden yararlanmak gerekmektedir. İstanbul genelinde hizmet veren Meba tesisat firması şehrin her noktasına kaliteli ve son derece garantili olan radyatör temizliği işlemlerini götürmektedir. Mobilize ekipleri sayesinde günün her saati bayram seyran demeden tatil günlerinde bile çalışan Meba tesisat firması tüm çalışma saatlerini müşterilerinin boş vakitlerine göre ayarlamaktadır. Yani radyatör temizleme işlemleri için illa hafta sonu veya boş bir zaman beklenmek zorunda değildir. Bir akşam iş çıkışı Meba tesisat firmasından randevu alın ve saatlik çalışma süreleri ile evinizin tüm peteklerinde % 30 % 40 oranında ısı artışı sağlanmış olsun. Üstelik bu işlemler sonucunda gelecek olan düşük doğal gaz faturaları sayesinde aile bütçesinde inanılmaz rahatlamalar da sağlanmış olacaktır. Yüksek doğal gaz faturalarına ödenen paraları neden çocuğunuzun okul masrafları veya beslenme masrafları için harcamayasınız ki?

kalorifer-bakimi

Radyatör Isıtmıyor

Kışın en fazla ortaya çıkan sorunlardan biri de radyatör ısıtmıyor problemleridir. Peki, Radyatör neden ısıtmıyor. Ya çok eskidir ve artık kullanım ömrü bitmiştir. Bu yüzden ısıtmıyor olabilir ya da temizleme süresi gelmiştir. Isıtmayan radyatörlerin genellikle sorunu kirliliklerinden kaynaklanmaktadır. Tüm cihazlarda ve sistemlerde kirlenme olduğu zaman işlem kaliteleri düşer. İstenen verim alınamaz ve son derece sıkıntılı durumlar oluşur. Radyatörler de bu cihazlardan biridir. Gerekli olan bakım ve temizlik işlemlerinin yetersiz olması demek radyatör peteklerinde ısı kayıplarına neden olmaktadır. Fakat bazı durumlarda da radyatör temizliği daha üç ay önce yapılmış olup yine sıcaklık değerlerinde kaybolma sorunu ortaya çıkabiliyor. Bu durumun temel nedeni ise işlem uygulayan tesisat firmasından kaynaklanmaktadır. Tesisat firmasının kalitesiz tesisat sistemleri ve kalitesiz kimyasal ilaçlar ile uygulayacağı petek temizleme işlemleri çok kısa bir süre sonra temizliğini kaybedecek ve yine kirli bir hale doğru geçecektir.

 • ‘Radyatör ısıtmıyor’ ise temizleme işlemi alınacak olan tesisat firmasının özenle seçilmesi gerekir. Tesisat firmaları dışında elektrikçiler, teknik servis ekipleri veya başka meslek kollarından yardım istenmemelidir. Radyatör temizliği sadece cihaz kullanımı olan tesisat firmaları tarafından yapılmaktadır.
 • Seçilecek olan tesisat firması işlem süresini, işin yapılma garantisini ve petek temizleme fiyatlarını belirleyecektir.
 • Kaliteli bir şekilde yapılacak olan petek temizleme işlemleri ile doğal gaz faturaları yar yarıya düşecek ve aile bütçelerine önemli katkılar sağlanacaktır.
 • Kaliteli ve özenli bir şekilde yapılacak olan radyatör temizleme işlemleri sayesinde radyatörlerin kullanım süreleri iki katına çıkacağı gibi aynı zamanda doğal gaz tesisat sistemlerinde su kaçakları ve arızlarında önüne geçilmiş olacaktır.

Radyatör ısınmıyor sorununda tüm bu avantajlı durumları sadece Meba tesisat firması sağlayacaktır. Alanında uzman çalışma gruplarının sunacağı petek temizleme işlemleri ile uzun süreli sıcak ortamlar sağlanacaktır. Meba tesisat firmasının çalışma ekipleri profesyonel mesleki iş bölümleri şeklinde ayrılmıştır. Yani tıkanıklık açma ustaları ile su kaçağı bulma ustaları farklıdır. Buna mukabil olarak petek temizleme işlemlerini sunacak olan ustalar da farklı kişilerdir. Bu sayede de işlem kaliteleri daha yüksek olacaktır.

ways-to-save-energy-radiator

Evde Petek Bakımı

Evde petek bakımı işlemlerinde kesinlikle ev içinde pislik oluşumu ve yüksek sesli çalışmalar uygulanmamaktadır. Tamamen tesisat cihazları ile yapılan bu işlemler, kısa sürelerde bitmekte ve petekler yerlerinden sökülmemektedir. Peteklere bağlanan makineler sayesinde bu işlemler kaliteli bir şekilde uygulanmaktadır. Meba tesisat firması uzmanları tarafından uygulanacak olan petek bakımı işlemleri ile düşük doğal gaz faturaları ve yüksek sıcaklık kaliteleri yakalanmış olacaktır. Evde petek bakımı hizmetleri sadece profesyonel tesisat firmaları tarafından uygulanmaktadır. Kişilerin evlerde cihaz sistemi olmadan bu bakımları yapması imkansızdır.

Peteklerin havasını almak veya peteklerin görünen yerlerindeki tozların temizlenmesi petek bakımı ve temizliği olmayacaktır. Petek bakımı ve temizliklerinde peteğin içinde oluşan ve gözle görülmeyen pisliklerin temizlenmesi gerekmektedir. Meba tesisat firması petek temizliği ve bakımı işlemlerini şu şekillerde uygulamaktadır.

 • Evde petek bakımı işlemlerinde Meba tesisat firması öncelikle kaliteli kimyasal ilaçları peteklerin içine uygulamakta ve peteklerde tam bir temizlik için bu kimyasal ilaçların kirleri sökmesini beklemektir.
 • Peteklerin alt kısımlarında oluşan bu kireç ve kayaç parçalarını tutundukları yerlerden çıkaracak ve temizlik için parçalayacak olan petek temizleme kimyasalları ne kadar kaliteli olursa işlem de o kadar kaliteli ve sorunsuz olmaktadır. Meba tesisat firması petek temizleme kimyasalları olarak Avrupa kalitesinde üretilmiş olan ve orijinal kimyasallar kullanmaktadır.
 • Petek temizleme sıvıları peteklerin içindeki pislikleri parçaladıktan sonra ise petek yıkama makineleri bu pislikleri peteklerin içinden çıkarmakta ve petek yıkama makinesinin pislik haznesine almaktadır.

Peteklerin içindeki pislikler çıkarıldıktan sonra peteklerin içleri yüksek işlem gücüne sahip olan tazyikli su makineleri ile yıkanır ve durulanır. Bu durulama işlemlerinin ardından ise Meba tesisat firması tarafından peteklerin içine koruyucu kimyasal ilaçlar uygulanır. Bu kimyasal ilaçlar sayesinde peteklerin içinde tam bir koruma sağlanmış olur. Üstelik bu kimyasal ilaçlar sayesinde peteklerin kirlenme süreleri çok uzatılmış olur. Peteklerin içine uygulanan bu kaliteli kimyasal ilaçlar sayesinde peteklerde kireçlenme ve pas durumlarının da önüne geçilmiş olur. Petek içindeki su akışı nizami bir şekilde sağlanır. Bu sayede de ‘evde petek bakımı’ garantili bir şekilde Meba tesisat firması tarafından sunulmuş olur.

3 İlde Hizmet Veren Firmamız, Müşteri Memnuniyeti Odaklı Çalışmaktadır.

kalorifr

Petek Yıkama

Petek yıkama işlemlerini birçok tesisat firması sadece tazyikli su makineleri ile yıkama olarak yapmaktadır. Bazı tesisat firmaları ise petekleri yerlerinden söküp evlerin banyolarında içlerine su tutarak yapmaktadır. Bu şekillerde yapılan birçok petek yıkama işlemleri ile karşılaşılmaktadır. Bu son derece yanlış olan bir uygulamadır. Peteklerin içine su tutulması petek yıkama işlemlerini sağlamayacaktır. Bu sadece tozu ve pisliği götürecektir. Peteklerin asıl kirlenmesine sebep olan kirler petek demirlerine yapışık olan pisliklerdir. Peteklerin içindeki su birikintilerinden dolayı kireç oluşumu oldukça fazladır. Bu kireçler zamanla birikinti oluşturur ve peteklerin alt bölümlerinde kayaç parçası halini alır. Kayaç halinde demir yüzeylerine yapışmış olan bu artık maddeler peteklerin içindeki ısı dağılımını önler. Petekler kombiden gelen sıcaklık değerlerini alt taraflarından alır ve bu alt taraftan bütün yüzeyine yayar. Fakat bu alt taraflarda kirlilik durumlarından dolayı ısı alınmaz ve peteğin içinde düzenli olarak yayılmaz. Bu durumda da büyük enerji kayıpları ortaya çıkar ve petekler ile tesisat borularına zarar veren durumlar ortaya çıkar.

 • Petek yıkama işlemlerinde kesinlikle petek yıkama kimyasallarının kullanılması gerekmektedir. Avrupa kalitesinde üretilmiş olması çok önemlidir. Çünkü piyasada içinde ne olduğu belli olmayan ve peteklere aşırı derecede yıpranma aşınma tarzında zarar verecek olan Çin malı petek temizleme kimyasalları da bulunmaktadır.
 • Petek yıkama kimyasalları peteklerin içindeki bu kayaç parçalarını, çamurlaşmayı ve her türlü pisliği en ufak parçalar haline getirir ve petekten bu pisliklerin çıkması için yardım eder.
 • Peteklerin içinde havalanan bu pislikler ise kaliteli petek yıkama makineleri ile çıkarılır. Petek yıkama makinesinin işlem gücü ne kadar yüksek ise petek içindeki pislikler de o denli fazla çıkacaktır.

‘Petek yıkama’ makineleri ile peteklerin içindeki pislikler çıkarıldıktan ve petek yıkama işlemleri yapıldıktan sonra peteklerin içleri tazyikli su makineleri ile durulanı ve işlem sona ermiş olur. Bu işlemlerin ardından Meba tesisat firması hizmet kalitesini arttırmak ve petekleri korumak adına özel koruyucu kimyasal ilaçlar kullanmaktadır. Bu sayede de petekler 2 yılı geçkin bir süre temizliğini korumaktadır. Petek yıkama işlemlerinde Meba tesisat firmasının seçilmesi demek avantajlı doğal gaz faturaları ve son derece kaliteli işlemler demektir.

sari-kalorifer-petegi-ev

Petek Bakımı

Petek bakımı işlemlerinde kaliteli bir çalışma arıyorsanız Meba tesisat firması doğru adres olacaktır. İnsanların petek bakımı işlemlerinden sonra beklediği bazı durumlar söz konusudur. Bu durumların başında ise yüksek sıcaklık kalitesi ve düşük doğal gaz faturalardır. Meba tesisat firması işte bu avantajlı durumu sunan nadir tesisat firmalarından biridir. 10 yıldır insan biriktiren ve müşterilerine tam garantili işlemler sunan Meba tesisat firması ile tanışınca başka tesisat firması aramanıza gerek kalmayacak. Çünkü şimdiye kadar bir kere Meba tesisat firmasını seçen kişiler artık en ufak tesisat arızalarından en büyük tesisat arızalarına kadar hep Meba tesisat firması ile çalışmaktadır. Çünkü Meba tesisat firması her sene değişen tesisat cihaz sistemleri ile hizmet vermektedir. Bazı tesisat firmaları ise 5 yıl önce aldığı ve bir daha model yükseltmediği tesisat cihaz sistemlerini kullanmaktadır. Bu durum ise doğal olarak kullanılan işlemlerde düşüklük oluşturmaktadır. Uzun süredir çalışan tesisat cihazları yıpranma gösterecek ve işlem kaliteleri başarısız olacaktır. Bu cihazlardan biri de petek yıkama makineleri olacaktır.

 • Petek bakımı makineleri her sene değişmesi gereken tesisat cihaz sistemlerinden biridir. Çünkü oldukça yoğun pislik birikintisi ile karşılaşmaktadır. Bu pislik birikintileri makinelerin filtre bölümlerinde hasarlara neden olmaktadır. Çünkü peteklerin içinden çıkarılan pislikler genellikle kireç ve kayaç parçaları gibi sert cisimler olmaktadır.
 • Petek bakımı işlemlerinde kullanılan bu cihazlarda yedek parça değişimleri veya cihaz bakımları istenen ölçüde kalite sağlamamaktadır. Bu cihazların toptan değişmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan işlemlerde istenen başarı sağlanamayacaktır.
 • Kalite süreleri dolmuş olan petek temizleme cihazları ile yapılan işlemlerde peteklerin içinde tam bir temizlik sağlanamaz. Peteklerin içinde kalacak olan pislik kalıntıları, bir süre sonra yeniden pislik çoğalmasına neden olur ve peteklerden istenen verimin alınmasının önüne geçer.

Bu gibi nedenlerden dolayı da Meba tesisat firması ‘petek bakımı’ yaptığı makineleri her yıl bir üst modelleri ile değiştirmektedir. Meba tesisat firmasının işlem kapasitesi çok yüksek olduğu için hatta bazı makinelerde yıllık beklemeler bile yapmadan değişim yapmaktadır. Bu sayede de tam 10 yıldır kaliteli ve garantili işlemlerin tek adresi olmaktadır.

Kalorifer-Tesisati-OCG

Doğalgaz Faturası Yüksek Geldi

Kış aylarında hiç istenmeyecek ve akla bile getirilmeyecek durumlardan biri de yüksek doğalgaz faturalarıdır. Çalışma hayatının zorluğu ve para kazanmanın sıkıntısı herkes tarafından bilinen bir durumdur. İnsanlar para kazanmak için saatlerce emek harcamaktadır. Bu emek karşılığında kazanılan paranın ise doğal gaz faturalarına ödenmesi son derece olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Doğalgaz faturası yüksek geldi gibi bir sorunda sadece aile ekonomisi sarsılmaz. Aynı zamanda ülke ekonomisi de sarsılır. Çünkü ödenen doğalgaz faturaları ülke bütçesine giden ve tekrardan hizmet olarak dönen paralar değildir. Doğal gaz yurtdışından ithal edildiği için doğal gaz faturalarına ödenen paralar da direkt olarak alım gerçekleştirilen ülkeye gitmektedir. Bu yüzden de ülke ekonomisinden para çıkmakta ve son derece büyük enerji harcamaları oluşmaktadır. Bu yüzden doğal gaz faturalarının düşük olması aile ekonomisini rahatlatacağı kadar ülke ekonomisini de rahatlatacak ve ülkeden para çıkışını azaltacaktır.

 • Doğalgaz faturası yüksek geldi ise bunun temel nedeni peteklerde oluşan kirlilik problemidir. Peteklerin alt bölgelerinde biriken kirler peteklerin içinde verimli bir ısı dolaşımını engellemektedir. Bu engellemeden dolayı da peteklerde yeterince ısınma sağlanamamaktadır.
 • Peteklerde yeterince ısınma seviyesi olmayınca kişiler kombi ayarlarını yükseltmektedir. Kombi ayarlarının yükselmesinde bile petekler yeterli olan ısıyı sağlayamayacaktır. Fakat doğal gaz kullanımı artacaktır. Doğal gaz kullanımının artması ise doğal gaz faturalarında şişkinlik yaratacaktır.
 • Peteklerin kirli olması hem ısınamamaya hem de yüksek doğal gaz faturalarına neden olacaktır. Meba tesisat firması tarafından sunulacak olan petek temizleme işlemleri bu tür sorunlar tamamen ortadan kalkacaktır.

‘Doğalgaz faturası yüksek’ geldi gibi bir sorunla karşılaştığınızda ilk başvurmanız gereken yer Meba tesisat firmasıdır. Çünkü Meba tesisat firması son sistem tesisat teknolojileri ile uyguladığı petek temizleme işlemlerinde üstün hizmet kalitesi ve uzun yıllar sürecek olan işlem garantisi vermektedir. Bu sayede de doğal gaz faturalarında büyük oranda düşüş sağlanmaktadır. Üstelik doğal gaz faturalarında oluşacak olan bu düşüş uzun yıllar devamlılığını sürdürecektir. Bu sayede aile ekonomisi sekteye uğramadığı gibi aynı zamanda ülke ekonomisi de sekteye uğramayacak ve daha refah bir ülke ekonomisi oluşacaktır.

kalorifer-tesisati7

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme fiyatları ile alakalı kapsamlı bir araştırma yaptığınızda en uygun fiyat avantajlarının Meba tesisat firması tarafından sunulduğunu göreceksiniz. Meba tesisat firmasının firma politikası % 100 işlem kalitesi % 100 ucuz fiyat garantisidir. Kaliteli tesisat işlemlerini ucuz fiyat aralıklarına bulacağınız İstanbul genelinde başka tesisat firması bulunmamaktadır. Yıllardır fiyat politikasını değiştirmeyen ve en garantili işlemleri sunan Meba tesisat firması petek temizleme işlemlerinden son derece kaliteli işlemler sunacaktır. Petek temizleme işlemlerindeki bu fiyat düşüklüğünün nedeni ise kaliteli petek yıkama kimyasalları ve işlem güçleri yüksek tesisat cihazlarıdır. Kaliteli petek yıkama kimyasalından çok miktarlarda kullanılmaz. Peteğin içine çok az miktarda ilaç uygulanması bile petekteki tüm kiri ve pası sökecektir. Fakat petek temizleme kimyasalı kalitesiz olunca litrelerce uygulanır. Bu fazla kimyasal ilaç uygulaması ise temizlik masraflarını arttırır. Diğer bir neden ise kullanılan petek temizleme makinelerinin işlem güçlerinin zayıf olmasıdır. Kaliteleri düşük olan petek yıkama makineleri hem temizliği düzgün yapmaz hem de çok uzun zaman dilimlerinde temizlik yapılmasına neden olur. Bu uzun süreli temizlik ise ‘petek temizleme fiyatları’ üzerine etki eder ve fazla maliyetlere çıkarır.

 • Meba tesisat firması petek temizleme işlemlerini saatler içinde hallederek son derece temiz ve işlevini kazanmış olan petekler teslim eder.
 • Petekler asla yerlerinden sökülmediği için herhangi bir işçilik ücreti çıkmaz ve gayet basit şekillerde petekler temizlenmiş olur.
 • Bahsedildiği üzere kullanılan petek yıkama makinelerinin ve petek temizleme kimyasallarının kaliteli ve son sistem olması da işlemleri etkileyen ve daha uygun fiyatlı olmasını sağlayan avantajlı durumları oluşturur.

Petek temizleme fiyatları için çok yüksek rakamlar ödeyerek kalitesiz işlemler almayın. Meba tesisat firması bir telefon kadar uzağınızda durmaktadır. Meba tesisat firmasından evinizde bulunan petek sayısını ve ne kadar zamandır petek temizliği yaptırmadığınızı söyleyerek petek temizleme fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Bu kaliteli işlemler için İstanbul’un hangi semtinde oturduğunuzun da önemi yoktur. Meba tesisat firması İstanbul geneline hizmet veren profesyonel bir tesisat firmasıdır.

Petek Temizliği Yapan Yerler

metal-görünümlü-kalorifer-peteği-modeliPetek temizliği yapan yerler genellikle tesisat firmaları olmaktadır. Tesisat firmaları arasında işlem farkı olan firmalar bulunmaktadır. Bu işlem farkının ana nedeni ise tesisat firmalarının kullandığı cihaz sistemlerinden kaynaklanmaktadır. Gerekli tesisat cihaz sistemi olmadan petek temizleme işlemi yapılamamaktadır. Fakat bu cihaz sistemlerine sahip olmayan birçok tesisat firması sadece petek temizleme kimyasalları ile hizmet verdiğini söylemektedir. Belirtmekte fayda var ki petek temizleme işlemleri sadece kimyasal ilaçlar ile olacak iş değildir. Petek temizleme işlemlerinde sadece kimyasal ilaçların uygulaması saatlik belki de birkaç günlük bir temizlik sunacaktır. Petek temizleme işlemlerinden sonra kontrol için peteklerin açılmasında petekler tabiri caizse cayır cayır yanacaktır. Fakat bunun ana nedeni kimyasal ilaç sayesinde petek içindeki pislikleri yerlerinden sökülmesidir. Fakat petek içinden çıkarılmayan pislikler birkaç gün sonra yeniden yerlerine yapışacak ve aynı eski durumuna dönecektir. Bu da petek temizliği için ödenecek bedellerin boş yere verilmiş paralar olmasına neden olacaktır.

 • Petek temizliği yapan yerler için dikkat edilecek ilk husus bu yerlerin yani tesisat firmalarının son sistem cihaz kullanan tesisat firmaları olmaktadır. Cihaz sistemleri olmadan asla petek temizliği yapılmayacağının bilinmesi gerekmektedir.
 • Sadece tazyikli su makineleri ile de petek temizleme işlemleri yapılmaz. Petek temizliğinde kir sökücü petek temizleme kimyasallarının bulunması gerekir.
 • Petek temizleme işlemlerinde Alman teknolojisi ile üretilmiş olan petek temizleme makineleri en iyi sonuçları verecektir. Çin malı olarak tabir edilen petek yıkama makinelerinin işlemleri başarısız ve son derece sorun olacaktır.

İstanbul genelinde ‘petek temizliği yapan yerler’ arasında en garantili ve kaliteli işlemleri ise sadece Meba tesisat firması uygulayacaktır. Alanında uzman tesisat ustaları tarafından ve son sistem cihaz sistemleri ile yapılacak olan petek temizleme işlemlerinde son derece verim sağlanacak olan petekler ortaya çıkarılacaktır. Meba tesisat firmasının sunacağı petek yıkama işlemlerinin ardından eteklerin ısı değerlerinde yüksek artış olacaktır. Doğal gaz fatura bedellerinde düşüşler olacak ve diğer aylara göre daha az fatura bedelleri gelecektir. Üstelik bu işlemler hiçbir yerde duyamayacağınız uygun fiyatlar ile yapılacaktır.

Radyatörler Isıtmıyor

adonis-copy-394x560Meba tesisat firması radyatörler ısıtmıyor sorununda uzun yıllar garanti sunan ve kaliteden asla ödün vermeyen işlemler sunmaktadır. İstanbul’un 39 ilçesinde mobilize ekipler ile hizmet veren ve tesisat sektöründe lider firma konumunda olan Meba tesisat firması alanında uzman ekipler ve son sistem tesisat cihazları ile hizmet vermektedir. Her tesisat tamiratında, bakım ve onarım işlemlerinde yüksek kalite sağlayan çalışmaları ile tanınan Meba tesisat firması radyatör temizliği işlemlerinde de tamamen profesyonel bir çalışma sunmaktadır. Meba tesisat firmasının işlemlerini diğer tesisat firmalarının işlemlerinden ayıran en önemli özelliği ise son sistem cihaz teknolojilerini kullanması ve alanında uzman ekipler ile hizmet vermesidir. Meba tesisat çalışanlar hizmet vermeye başlamadan önce yoğun bir eğitim sürecinden geçer ve ondan sonra sahada işlem uygulamaya başlar. Her tesisat ekibinde mutlaka yıllarını tesisat sektöründe geçirmiş ve artık ustalaşmış elemanlar bulunmaktadır. Üstelik mesleki iş bölümü şeklinde çalışma gösteren Meba tesisat firmasında petek temizleme işlemlerinde hizmet veren ekipler tamamen bu işlere bakmakta ve başka işlemler ile uğraşmamaktadır. Bu da işlem kalitesini oldukça arttırmaktadır.  Radyatörler ısıtmıyor sorununda Meba tesisat firmasının deneyimli ekipleri şu tarzlarda işlem uygulayacaktır.

 • Peteklerin içinde birbirine yapışık halde bulunan pislikler büyük bir kütle halinde peteklerin demir kısımlarına yapışmış durumdadır. Peteklerin alt kısımlarında oluşan bu pislik öbeklerinin yerlerinden sökülmesi ve dirençsiz hale getirilmesi için önce kimyasal ilaçlar peteklerin içine uygulanır ve peteklerde temizlik işlemleri başlar.
 • Bir süre sonra bu kimyasal ilaçlar peteklerin içindeki tüm pislikleri parçalar ve tutundukları yerlerden söker. Temizlenmesi için uygun hale getirir. Temizlik için uygun hale gelen petekler petek yıkama makineleri ile yıkanır. Bu yıkama işleminde peteklerin içindeki pislikler çıkarılır ve petek yıkama makinelerinin pislik bölmesinde toplanır.
 • Peteklerin içinde kalan küçük pislikler ve tozlar için de tazyikli su makineleri ile yıkama işlemleri sağlanır. Bu işlemlerden sonra petek içinde hiçbir artık madde ve pislik kalmaz. Peteklerin içinde ısı verimi tam bir şekilde sağlanır ve ‘radyatörler ısıtmıyor’ gibi bir sorun asla olmaz.

Petek Temizleyen Firma

Petek temizleyen firma sıralamasında Meba tesisat firmasının ilk sırada olması büyük fırsat avantajları sunacaktır. İstanbul genelinde 10 yıldır hizmet veren ve her türlü tesisat tamiratın son sistem cihaz teknolojileri kullanan Meba tesisat firması alanında uzman çalışma ekipleri ile hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden biri de petek temizleme işlemleridir. Petek temizleme işlemlerinde yüksek cihaz kalitesinin büyük önemi vardır. Çünkü cihazların kaliteli olması demek peteklerin de daha kaliteli temizleneceği ve yapılan temizliklerin çok uzun yıllar süreceği anlamına gelmektedir. Petek temizleme cihazlarında ki işlem düşüklükleri, cihazların eski olması ve yan sanayi üretimi cihazlar olması peteklerin içinde tam bir temizlik sağlamayacak ve peteklerin ısınma problemleri devam edecektir. Piyasada birçok tesisat firması petek temizleme işlemleri sunmaktadır. Çünkü petek temizleme işlemi kaçınılmaz bir işlemdir. Yani her hane bu işlemi yaptırmak zorundadır. Bu zorunluluğu bilen tesisat firmaları ise çok değişik kalitede işlemler sunarak petek temizliği işlemleri vermektedir. Fakat bu işlemlerde yeterince başarı sağlanamamaktadır.

bluePrints

 

 • Petek temizleyen firma olarak Meba tesisat firmasının seçilmesi demek peteklerde yıllarca sürecek olan bir temizlik sağlayacaktır. Meba tesisat firmasının kullandığı işlem gücü çok yüksek tesisat cihazları sayesinde peteklerin içinde kirlilikten eser kalmayacaktır.
 • Bu kaliteli işlem sonrasında ise petekler yüksek ısı vereceğinden kombi ayarlarının en düşük seviyelerde kalması sağlanmış olacaktır. Kombi ayarlarındaki bu düşük değerler ise doğal gaz fatura fiyatlarının düşmesine neden olacaktır. Bu sayede de aile bütçesinde büyük rahatlamalar yaşanacaktır.
 • Meba tesisat firması tarafından sunulacak olan petek temizleme işlemlerinde ayrıca peteklerin kullanım ömürleri uzayacak, doğal gaz tesisat sistemi sorunsuz olarak çalışacak ve kombilerde asla bir arıza durumu oluşmayacaktır. Bu çalışmalardan ötürü de sıcak bir kış mevsimi geçirilecek üstelik çok düşük giderler olacaktır.

‘Petek temizleyen firma’ seçimlerinde dikkatli olunması bu avantajlı durumları sağlayacaktır. Aksi durumlarda peteklerdeki kirlilik durumları devam edecek ve son derece yüksek doğal gaz faturaları gelmeye devam edecektir. Ayrıca ortamlarda yeterince ısı kalitesi sağlanamayacaktır. Doğal gaz tesisat sistemleri ve kombi de yaşanacak problemler de cabası olacaktır. Bu gibi işlemlere verilen paralar da havaya atılmış paralardan olacaktır.

İstanbul Petek Temizliği

natural_model_dik_radyatorİstanbul petek temizliği yapan firmalar arasında en kaliteli ve garantili işlemlerden biri Meba tesisat firması tarafından sunulan işlemlerde olmaktadır. Çünkü Meba tesisat firması her türlü tesisat tamiratında ve bakımında olduğu gibi petek temizleme işlemlerinde de son sistem cihaz teknolojisi kullanmaktadır. Kullanılan bu son sistem tesisat cihazları sayesinde sunulan işlemlerde ise yüksek başarı sağlanmaktadır. Alanında uzman tesisat ustalarının sunacağı petek yıkama işlemleri saatlik zaman dilimlerinde sonuçlanacak ve herhangi bir farklı durum oluşmayacaktır. Yani cihazlar peteklere bağlanacak ve peteklerin tüm temizliği yapılacaktır. Bu temizlik esnasında asla ev düzenleri bozulmayacak ve evin hiçbir köşesine pislik bulaşmayacaktır. Bu cihazlı sistemler ile yapılan tesisat çalışmaları sayesinde de peteklerde yüksek ısı kalitelerine ulaşılacak ve doğal gaz faturalarında olağanüstü düşüşler yaşanacaktır. Aile bütçesi ve kışın daha sıcak ortamlarda geçmesi için en gerekli olan tesisat işlemlerinden biri olan petek temizliği işlemlerinin son derece kaliteli olması demek yapılan temizliğin de çok uzun yıllar süreceği anlamına gelmektedir. Tesisat sektöründe her zaman kaliteli işlemleri sunumuyla tanınan Meba tesisat firmasının İstanbul petek temizliği işlemleri şu şekillerde olacaktır.

 • Meba tesisat firması uzmanları ilk olarak peteklerin içine Avrupa standartları kalitesinde üretilmiş olan petek temizleme kimyasallarını uygulamaktadır. Bu petek temizleme kimyasalları birkaç dakika içinde peteklerin içindeki tüm artık maddelerin direncini kırmakta ve temizlik için uygun hale getirmektedir.
 • Peteklerin içindeki pislikler temizlik için uygun hale gelince de petek yıkama makineleri ile pislikler peteklerin içinden çıkarılmaktadır.
 • Peteklerin içinde tam bir temizlik sağlanması için de tazyikli su makineleri ile yıkama yapılmakta ve peteklerin içi durulanmaktadır.
 • Tüm temizlik işlemleri bittikten sonra ise koruyucu kimyasal ilaçlar peteklerin içine atılmakta ve peteklerde son derece uzun zamanlar sürecek temizlik süreleri yakalanmaktadır.

‘İstanbul petek temizliği’ işlemlerini bu şekilde kaliteli olarak Meba tesisat firması tarafından uygulanması demek, peteklerde çok uzun süreler devam edecek olan yüksek ısı kalitesi yakalanmış olacaktır. Isı kalitelerinin yanı sıra doğal gaz faturalarında düşüş yaşanacaktır. Peteklerin kullanım ömürleri uzayacak ve doğal gaz tesisat sistemlerindeki oluşabilecek olan su kaçağı gibi arızaların da önüne geçilmiş olacaktır. İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet ağı olan Meba tesisat firması bu kış en büyük destekçiniz ve yardımcınız olacaktır.

 
30 DK'da Servis İçin Arayın