Kanal Açma – Kanal Tıkanıklığı – Pimaş Aç – Tıkalı Boru Açma 11 Mayıs 2016

Boru & Kanal Açma

Evlerde boru ve kanal tıkanıklıkları en sık görülen tesisat problemleri arasında yer alıyor. Burada borular su boruları, tuvalet gider boruları ve lavabo gider boruları olabiliyor. Giderler çoğunlukla artıklardan dolayı tıkanırken su boruları da genelde kireç nedeniyle tıkanabiliyor. Boru & kanal açma işlemleri için uzman tesisatçılar kolayca işlerini yapabiliyorlar. Tıkanıklıkları açmak için birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasında son teknoloji olanlar kullanılarak sorun kısa sürede çözülebiliyor. Önce tıkanıklığın yeri tespit ediliyor sonrasında da kolayca tıkanıklık gideriliyor. Görüntüleme cihazları ile kırma yapılmadan ve evin içerisine zarar verilmeden borulara ve gider kanallarına ulaşılabiliyor. Boru & kanal açma işlemlerinde borular duvarların içerisinde olduğundan evin iç döşemesine ve duvarlarına zarar gelme sorunu da ortadan kalkmış oluyor.

Tıkanık Boru Açma

Boruların tıkanıklığı tuvalet, banyo ve mutfak gider borularında sık görülüyor. Kirli su gideri artıklardan dolayı tıkanabiliyor. Banyoda sabun artığı, kireç ve saç, kıl, tüy artıkları birikerek tıkanmalara neden oluyor. Burada pis suyun gitmesinde gecikme ve kötü koku tıkanık boruların ilk belirtisi oluyor. Bunları gördüğünüzde yardım alarak tıkanık boru açma işlemini yaptırmanız gerekiyor. Mutfakta boruların tıkanmasının sebebi yağ ve yemek artığı oluyor. Genelde bulaşık esnasında artıklar boruya gidiyor. Çok büyük olmayan artıklar borudan akıp gider. Fakat eğer yağ dökülmüş ise donmalar ile borunun iç kısmı yapışkan bir hal alıyor. İşte bu durumda borular tıkanıyor. Mutfakta taşmalar kötü sonuçlara yol açmadan önce tıkanık boru açma işleminin yapılması gerekiyor.

Boru & Kanal Açma

Boru & Kanal Açma

Kanal Açma

Küvet kanalında da benzer tıkanmalar yaşanarak kötü kokuya, taşmalara ve suyun uzun süre gitmemesine neden olabiliyor. Burada özellikle taşmalar en büyük tehlike olduğundan henüz tıkanmanın başında kanal açma işlemi yapılması gerekiyor. Tuvalet giderlerinin açıldığı kanallarda tıkanmalar sık yaşanmaktadır. Burada tıkanıklık genelde kullanıcı hatasından kaynaklanıyor. Tuvalete ped, ıslak mendil ve erimeyen kalın peçeteler atılması tıkanıklığa sebep oluyor. Dışarıda ve ortak kullanılan yerlerde özellikle ped ve bebek bezi çok fazla atılıyor. Bu da tıkanmaların en büyük sebebi oluyor. Tuvalet kanalı tıkandığında taşmalar gerçekten çok kötü bir sonuç oluyor. Tuvalette yaşanan kanal tıkanıklıkları geç fark edildiğinden taşmalar ile sonuçlanması en sık görülen durumdur. Temizliği çok zor olduğundan zaman zaman kanal temizliği ve kanal açma işleminin yapılması önemlidir.

Pimaş Açma

Pimaş borular da su gelir ve giderlerine döşenen borulardır. Sıcak ve soğuk su getiren borularda tıkanmalar pek görülmez. Fakat bazen bulunulan yere göre çamurlu su ya da kireçli su nedeniyle tıkanmalar yaşanabilir. Bu durumda pimaş tıkanıklığı açma yapılarak suyun az gelmesi sorunu çözülebilir. Tıkanıklığı fark ettiğinizde yardım alabilirsiniz. Tıkanıklık görüntülü cihazlar ile tespit edilerek özel cihazlar ile kısa sürede açılmaktadır. Burada yapılan işlemler ile kırık olmadan kolayca pimaş tıkanıklığı açma yapılmaktadır. Gider borularında tıkanıklık daha fazla ve açılması daha zor olabilir. Fakat kimyasal ürünlerin de yardımı ile titizlikle profesyonel açma cihazları kullanılarak tıkanıklık kısa sürede giderilmektedir.

Kanal Görüntüleme

Kanal görüntüleme işlemleri tıkalı kanallar için yapılan ilk işlem oluyor. Son teknoloji kanal görüntüleme cihazları ile kameralı ve bilgisayarlı sistemlerde tıkanıklık tespit edilerek sonrasında kanal açma makineleri kullanılarak tıkanıklık gideriliyor. Kanal görüntülemeişlemi yapılmadığında tıkanıklık tam olarak bulunamayacağı için tıkanıklık eksik giderilebilir. Ayrıca tıkanıklığın nerde olduğu kanal görüntüleme ile bulunacağından kafaya göre her yer açılmamış boşuna borular kırılmamış olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

30 DK'da Servis İçin Arayın