İstanbul Avrupa Yakası İletişim
0(212) 461-70-96
İstanbul Anadolu Yakası İletişim
0(216) 388-07-08
Bursa 7/24 İletişim
0(224) 223-85-86
Whatsapp Üzerinden İletişim
0(532) 497-97-60

Kırmadan Klozet Tıkanıklığı Açma 31 Mayıs 2016

Kırmadan Klozet Tıkanıklığı Açma

Modern hayatın bir getirisi olarak klozet kullanımı, son yıllarda bir hayli yaygınlaşmıştır. Fakat klozet, tıkandığı zaman büyük sıkıntı yaratabilir. Bu nedenle tıkanıklığı açma yöntemlerini ve bu tıkanıklığa sebep olan nedenleri bilmek gerekir. Tuvalet kağıdının klozet içine atılması, yanlışlık sonucu düşen çorab vb. giysiler, evde çocuk varsa oyun oynarken buraya attığı plastik cisimler gibi sebeplerle klozet tıkanabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Yüksek basınçlı su kullanmak, tıkanıklığa çözüm olabilir. Bu işlem gerçekleştirilirken dikkatli olunmalıdır, basınç nedeniyle geri tepebilir. Bunu yapma imkanınız yoksa yapabilecek kurumlardan yardım isteyebilirsiniz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tuvaletlerden çok daha sık tıkanan lavabolar için, piyasada tıkanıklık giderici ürünler mevcuttur. Bunlardan alarak el ile temasından kaçınarak lavabonun giderine boşalttıktan sonra, üzerine iki litre kadar su döküp birkaç dakika beklemek ve ardından musluğu açmak sorunu çözecektir. Eğer tıkanıklık halen devam ediyorsa bu işlemi iki-üç defa deneyebilirsiniz. Fakat çok dikkatli olunması gerekir, sıcak suyu dökerken etkileşime giren kimyasallar teninize sıçrayabilir ve deformasyona neden olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Kendi imkanlarınızla açma deneyimi, kimyasal ilaçlar vs. biraz pahalı olabilir. Bulunduğunuz şehrin belediyesine haber vermek, sizin için fiyat bakımından daha hesaplı olacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Tuz Ruhu

Durum aciliyeti söz konusuysa tuz ruhundan yardım alabilirsiniz. Tuz ruhunu tuvalete dökmek ve bir süre beklemek, büyük boyutlarda olman tıkanıklıklar için çözüm olabilir. Fakat tuz ruhu solumak ve temas halinde olmak ciddi yaralara ve rahatsızlıklara neden olabilir, uzun müddet maruz kalmamaya dikkat etmelisiniz.

Tıkanan Tuvalet Borusu Nasıl Açılır

Tıkanıklık tuvaletin kendisinden değil de borudan kaynaklı ise, bina dairesinde oturuyorsanız, bir üst ya da bir alt kattan kaynaklanan bir tıkanıklığın söz konusu olması yüksek ihtimaldir. Bu nedenle kostik içeren bir kimyasal ile bu tıkanıklığı açabilirsiniz. Fakat bu kimyasal boru içindeki pisliği püskürteceği için cildinize sıçramamasına son derece dikkat etmelisiniz.

Tıkanıklığın büyük boyutlarda olmadığını düşünüyorsanız, bir hortum da çözüm olabilir. Uzunca bir hortumu tuvalette gidebildiği yere kadar uzatarak etrafını kapatmak ve suyu sonuna kadar açmak, tazyikli su ile giderilebilecek tıkanıklıklarda işe yaramaktadır. Genel olarak kalitesiz tuvalet kağıtlarının bu soruna neden olduğunu düşünürsek, bu yöntem sizin için uygun olabilir.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır İzle

Kendi imkanlarınızla tıkanıklığa çözüm bulamadıysanız, internet ortamında bulunan videolar da size yardımcı olabilir. Nasıl açıldığını izleyerek öğrendikten sonra, uygulamaya geçip tıkanıklıkla mücadeleye başlayabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak İçin Kimyasal

Tıkanıklık açmaya yardımcı sıvı ve kapsül çözücüler, tuvalet tıkanıklığı açmada yeterince yardımcı olmayabilir. Fakat tıkanıklık çok fazla değilse lavabolarda kullanılan açıcılardan birkaç paket tuvalete dökerek üzerine kaynar su boşaltmak, ardından sifonu çekmek ya da en az bir kova su dökmek yeterli olabilir.

Yeterli olmazsa, daha etkili kimyasallar kullanmak yerinde olacaktır. Kostik içeren ürünler bu aşamada işinize yarayabilir. Bu ürün asit içerdiği için girdiği borudaki ya da tuvaletteki tıkanıklığı söküp atacaktır.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar

Öncelikle tıkanıklığın nerede olduğunun tespit edilmesi şarttır. Elinize eldiven giyerek, tuvalet içindeki suya temas etmeden, yakınlarda bir cisim olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer yoksa tıkanıklık daha uzakta borularda meydana gelmiş demektir. Elinizle bu işlemi gerçekleştirmek sizin için sorun teşkil ediyorsa, tuvalet pompası kullanabilirsiniz. Pompa, basınç sağlayarak giderin açılmasına yardımcı olabilir.

Uzunca bir metal çubuk ya da eğilebilen bir cisim, tıkanıklığı açmada etkili olabilir. Böyle bir cisim yoksa metal elbise askısını uzun bir çubuk haline getirebilirsiniz.

Cevaplar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Diğer Sorular

Boru & Kanal Açma Evlerde boru ve kanal tıkanıklıkları en sık görülen tesisat problemleri arasında yer alıyor. Burada borular su boruları, tuvalet gider boruları ve lavabo gider boruları olabiliyor. Giderler çoğunlukla artıklardan dolayı tıkanırken su boruları da genelde kireç nedeniyle tıkanabiliyor. Boru & kanal açma işlemleri için uzman tesisatçılar kolayca işlerini yapabiliyorlar. Tıkanıklıkları açmak için birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemler arasında son teknoloji olanlar kullanılarak sorun kısa sürede çözülebiliyor. Önce tıkanıklığın yeri tespit ediliyor sonrasında da kolayca tıkanıklık gideriliyor. Görüntüleme cihazları...
11 Mayıs 2016 Cevap Yok
Petek Temizleme Hizmeti Petek Temizleme Hizmeti uzman çalışanları ve ekipmanlarıyla Star Tesisat tarafından hizmetinize sunuluyor. Şehir sularında bulunan yoğun kireç ve tortu radyatörlerinizin dibinde birikir, bu birikintiler daha sonra tesisatın bazı kısımlarını tıkar. Bu tıkanmalar yüzünden ısı kaybı yaşarsınız. Isı kaybını bazen peteklerinizin bazı kısımları soğuk bazı kısımları sıcak olarak, bazen de genel verimin düşmesi şeklinde yaşarsınız. Petekler temizlenerek peteklerin verimleri ve ömürleri arttırılır. Petek temizliğiyle beraber faturalarınızda tasarruf edersiniz. Petek temizliği 2 yılda bir kez mutlaka yaptırılmalıdır. Petek temizliği yaptırılmadığında uzun...
16 Haziran 2016 Cevap Yok
Kırmadan Kanal Açma Su tesisatlarında boru içlerinde çeşitli sebeplerden dolayı tıkanmalar olur bu tıkanmalar insan yaşamanı zorlaştıran büyük bir etmendir tıkanan giderlerin yaşanılan ortamda yarattığı zorlukları kolayca çözebilmenin yolu kanal açma işlemleriyle gerçekleşir. Özellikle kalabalık yerlerde, yağmurlu coğrafyalarda yaşayan insanların çok daha fazla karşılaştığı atık su tesisatlarındaki tıkanma problemlerini çözecek yöntemler teknolojinin gelişmesiyle farklılık göstermiş ve çeşitlilik kazanmıştır. Günümüzde belirli yöntemlerle tıkanan giderler açılmakta ve bu giderlerin açılmasıyla yaşam kalitesi biraz daha artmaktadır. Son dönemde kullanılan yaygın teknolojik yöntemler şunlardır; Kameralı...
16 Haziran 2016 Cevap Yok
Kameralı Lavabo Açma Genel olarak yağlanma, pirinç ya da çay gibi küçük yiyecek atıkları, sebze ve meyvelerin çamuru gibi nedenlerle lavaboda tıkanıklık yaşanmaktadır. Suyun çok yavaş gitmesinden ya da giden suyun geri gelmesinden tıkanıklık sorunu olduğu anlaşılmaktadır. Bu durumda yapılabilecek doğal yöntemlerle bu sorundan kurtulmanız mümkün. Lavabo Açma Yöntemleri Bir bardak sirkeyi gidere boşaltıp hemen ardından kaynar su dökmek, doğal yöntemlerden biridir. Bunun haricinde sirke ve karbonatı karıştırarak da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Fakat tıkanıklık daha büyük boyuttaysa pompa ya da bu doğal yöntemle...
31 Mayıs 2016 Cevap Yok
Kırmadan Gider Açma Yaşam alanlarımızda çoğu zaman tıkanıklıklarla karşılaşabiliriz. Bu, günlük yaşantımızı olumsuz etkileyen bir durumdur. Ve bir an önce önlem almak ya da çözüm bulmak gerekmektedir. Aksi halde evimizde yaşantımız felç olabilir. Lavabo tıkanıklığı daha kolay çözüm bulunabilen bir sorunken, tuvalet tıkanıklığı her zaman başarıyla sonuçlanmayabilir ve tesisat değişikliğine kadar yol açabilir. Pissu Gider Açma Tuvalet giderinin tıkanması durumunda, öncelikle yapılması gereken, bu tıkanıklığa neden olan sebebi bulmaktır. Genel olarak tıkanıklığa neden olan ürünler ıslak mendil, peçete ya da erimeyen tuvalet kağıtlarının...
31 Mayıs 2016 Cevap Yok
Petek Temizleme Anadolu Yakası Petek Temizleme Anadolu Yakasında da hizmetinizde. Petek temizliğinizi mutlaka 2 yılda bir kez yaptırmalısınız eğer petek temizliğinizi yaptırmazsanız hem ısı kaybı yaşayacak hem de daha fazla fatura ödeyeceksiniz. Petek temizliğinde uzmanlara başvurmalısınız çünkü uzmanlar sadece temizliğinizi yapmakla kalmaz aynı zamanda peteklerinizin neden ısınmadığına da bakar ardından sorunu bulup bu sorunu çözme odaklı çalışırlar. Böylece siz de aynı sorunu tekrar tekrar yaşamak zorunda kalmazsınız. Petek temizliği fazla zaman almayan ve maliyeti çok yüksek olmayan bir işlemdir. Petek Temizliğine Neden...
16 Haziran 2016 Cevap Yok
Logar Tıkanıklığı Açma Binalarda kullanılan atıklar giderler sayesinde bir yerde biriktirilir ve biriktirme sonucunda kanalizasyonlara iletilir bu biriktirme işleminin gerçekleştiği yerler ise logarlardır. Biriktirme işleminin gerçekleştiği logarlar belirli sebeplerden dolayı tıkanmalar yapabilir. Bu sebeplerden kısaca bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz. Tuvalete atılmaması gereken cisimlerin atılması.(Tuvalet kâğıdı, çocuk bezi, ıslak mendil vb.) Tamirat sırasında yapılan harç, çimento gibi katılaşabilecek maddelerin atılması. Şehir hattının tıkanması sonucu ortaya çıkan tıkanmalar Logar çöküntüsünün yaşanması Eskiden kurulmuş yerleşim yerlerinde birçok alt yapı sorunu meydana gelmekte ve bu alt...
13 Haziran 2016 Cevap Yok
 Petek Temizleme Nasıl Olur?  Petek Temizleme Nasıl Olur? Bu yazımızda sizlerle bunu paylaşacağız. Öncelikle petek temizliği ne zamanlar yapılmalıdır? Peteklerinizi 2 yılda bir mutlaka temizletmelisiniz ayrıca peteklerinizin üst yarısı ısınırken alt yarısı ısınmıyorsa, petekleriniz az ısınıyorsa, peteğin sonundaki radyatör ısınmıyorsa, kombiniz sürekli çalışamıyorsa, tesisat tıkanıklığından dolayı kombiniz sürekli bozuluyorsa, kombinizin filtresinde birden fazla tıkanıklık meydana geliyorsa mutlaka petekleriniz temizlenmelidir. Ayrıca 3 yıldır peteklerinizi temizlettirmediyseniz, mutlaka petek temizleme zamanı gelmiştir. Petek Temizliğini Kimler Yapmalı? Her işin bir uzmanı olduğu gibi bu işinde uzmanları vardır....
16 Haziran 2016 Cevap Yok
Su kaçaklarının son zamanlarda ev ve iş yerlerinde büyük tehditler oluşturduğunuz söyleyebiliriz. Aslına bakacak olursak, geçmiş yıllarda da pek çok ev sahibi için asla maruz kalmak istemediği tesisat sorunlarından biri olan bu sıkıntı, günümüzde birbirinden farklı ve modernleşmiş yöntemler sayesinde en kısa zamanda çözüme kavuşturulmaktadır. Özellikle de Meba Tesisat olarak İstanbul’ un en kaliteli tesisat bakım onarım hizmetlerini sunmakta olan bizler, alanında profesyonel ve deneyimli personellerle oluşturmuş olduğu uzman ekibimizle birlikte sizlere kaliteli hizmetler sunmaktayız. Öyle ki, geçmiş yıllarda ufacık...
1 Kasım 2015 Cevap Yok