Lavabo Açma – Lavabo Tıkanıklığı – Lavabo Gideri Tıkandı – Tıkanmış Lavabo

Lavabo Açma

 

black-and-white-drip-gif-water-Favim.com-367748

Bir binanın en önemli noktalarından biri de su tesisatının ne kadar iyi olduğudur. Bazen yıllar içinde bazen de yeni yapıldığından itibaren su tesisatında sorun yaşanır. Özellikle mutfak lavabosu ve banyo lavabosu sık kullanıldığı için tıkanabilir. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılırsorusu böyle durumlarda sıkça sorulan bir sorudur. Bu soruya cevaplar temelde fiziksel müdahale ve kimyasal ilaç kullanımıdır. Böyle bir durumda ilk olarak görülen parçacıklar varsa onlar toparlanır. Sonrasında pompa kullanılarak gider açılır. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır konusunda yapılacak diğer bir şey de ince bir telle dikkatli şekilde gider borusunu kontrol etmektir. Bu konuda dikkatli ve hassas davranılmasında fayda vardır, eğer sert davranılırsa borulara zarar verilebilir. Ya da kimyasal temizlik malzemesi satan bir dükkândan lavabo tıkanıklığını açacak bir şey alınabilir. Bu konuda da dikkatli olunmasında ve uzman bir kişiden bilgi almakta yarar vardır. Lavabo tıkanıklığı banyoda gerçekleşmişse, genelde gidere kaçan saçlar ya da giderden kaçıp borularda tutunan küçük parçacıklar da buna sebep olabilmektedir.

 

Lavabo Tıkanıklığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo tıkanıklığı bazen basit bir sebeple bazen de ciddi bir sebeple tıkanabilir. Kendiniz de sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Burada önemli olan nokta lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye düşünürken kendiniz çözüm bulmaya odaklanmamanızdır. Bu konuda uzman olan ve profesyonel çalışmalar yapan Meba tesisat bu konuda size hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır. Gelişen teknolojinin sağladığı imkânlarla sorunun yerini en az hata payı ile belirleyerek sadece o noktada en etkili çözümü sunmaktadır. Önceden olduğu gibi en ufak bir sorunda banyonuzda komple bir tadilata girişmenize gerek kalmayacaktır. Dikkatsiz yapacağınız girişimler tesisatınızda daha ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu yüzden bir noktadan sonra hatta eğer eliniz yatkın değilse en başından bir uzmandan yardım alınız.

Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri Ve Önleme Yolları

water_faucet_drop_500_clr_1Lavabo tıkanıklığı yerine göre farklı sebeplerle karşınıza çıkar. Örneğin mutfakta yaşandığında yemek artıklarının giderden geçmesi ancak tesisatta ilerlerken bir noktada takılması olabilir. Ya da yağlı yemeklerin artıklarının giderde ilerlerken sıcaklık değişimi sonucunda katılaşıp gideri tıkaması da, kafanızı kurcalar lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye. Lavabo tıkanıklığı banyoda olduğunda genelde saçların giderden geçmesi ancak tesisatı terk edememesinden olur. Ya da makyaj malzemesi gibi ufak taneli maddelerin giderden geçip borularda takılması ile de oluşabilir.

Sorun nerede olursa olsun önemli olan giderden geçebilecek büyüklükte olup borularda takılabilecek şeylerin mümkün olduğunca elle ya da başka malzemelerle giderden kaçmasına engel olmak gerekir. Bunun için gider ızgaraları vardır. Bu konuda yapacağınız araştırmalar ile daha orijinal ve hayatınızı kolaylaştıracak çözümler bulmanız da mümkündür.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, sizin cevap bulabileceğiniz bir konu olabilir ya da bir uzmanla görüşerek profesyonel bir yerden yardım almanızı da gerektirebilir. Hayatta karşınıza çıkan, bir işi çözmek için sonuna kadar deneyin sözü her şey için geçerli değildir. Günlük hayatta bazen kendimiz denedikten sonra çözemediğimiz bir sorun için konunun uzmanından yardım almakta fayda vardır. Hayatınızı kolaylaştırmak ve en kısa sürede etkili bir çözüm elde etmek için önünüzde bir kapı vardır ve sadece onu açmanız yeterlidir.

Lavabo tıkanıklığı yaşadığınızda eskisi gibi telefonda bekleyip saatlerce beklemenize gerek yoktur. Meba tesisatın sitesinde girdiğinizde sizinle hemen online olarak iletişime geçip en kısa sürede size ulaşılmaktadır. Su kesintisi, banyo tadilatı gibi sorunları kısa süre yaşayarak sadece sorunun olduğu yerde tadilat yapılarak sorunuza çözüm bulabilirsiniz.

Lavabo Açma

sink

Lavabo Tıkanma Sonuçları

Lavabo tıkanmaları uzun süre çözüme kavuşmadığı taktirde büyük sorunlara sebep olmaktadır. Bu sebeplerden bazıları;

  • Lavabo tıkanması sonucu giderler suyun gitmemesi ya da geri çıkması
  • Bu geri gelmeler sonucu su taşmaları meydana gelmekte ve özellikle parkelere ciddi zararlar vermektedir.
  • Kötü kokuların ortaya çıkması evlerinizde ya da iş yerlerinde hiç hoş bir durum olmamaktadı
  • Bakterilerin türemesine zemin hazırlayan tıkanıklıklar sonucu hijyenlik zarar görmekte hatta hastalıklar bile ortaya çıkmaktadır

Lavabo tıkanıklıkları ciddi problemler olup sonuçları da bir hayli kötüdür. Bu sebeplerden dolayı anında profesyonel yardım almakta fayda vardır. Bu yardımın devamında da kullanıcıların oldukça dikkatli davranması sorunun tekrarlanmaması adına önem arz etmektedir. Mutfaklarda yemek atıklarının fazlasıyla atılması ya da banyolarda tüylerin sıklıkla atılması sonucu problemler büyümektedir. Bu problemler sonrasında da bir hayli zararlı çıkmanız söz konusu olacaktır. Zararlı çıkmamak adına uzman kişilere anında müracaat etmek sizler adına faydalı olacaktır. Bu sayede problemlere çözüm üretilecek ve daha fazla büyümesi engellenecektir.

water_faucet_drop_500_clr_1

Lavabo Açma İşlemleri

Meba Tesisat lavabo açma işlemlerinde oldukça güçlü aletler kullanmakta ve sorunu anında ortadan kaldırmaktadır. Güçlü aletlerin yanı sıra profesyonel ekip kadrosuyla da oldukça kaliteli bir hizmet vermektedir. Bu işlemlerde kullanılan cihazların konuyla alakalı bilgi sahibi olan kişilerce kullanılması daha doğru olmaktadır. Aksi taktirde yanlış işlemler ortaya çıkabilir ve daha büyük sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sebeplerden dolayı ekip konusunda da oldukça profesyonel çalışmalar söz konusudur. Ekibin yanı sıra tıkanıklık aletlerinin yapımında kullanılan malzemelerinde kaliteli olduğunu belirtmekte fayda vardır. Suya dayanıklı veya ebatsal olarak kullanışlı yapılara sahip olması avantajları taraflarından biridir. Lavabo açmaişlemleri adına öncelikli olarak uzman ekip gerekli araştırmaları yapmaktadır. Tıkanıklığın borunun hangi bölgesinde meydana geldiği ve atığın boyutu gibi durumlar ölçülmektedir. Bu gibi işlemler adına boruların içerisinden kamera gönderilmektedir. Bu kamera yoluyla tüm problemler daha kolay bir şekilde görünmektedir. Aynı zaman da gerekli görülen bölgeye yapılacak işlemler sonucu kısa sürede sorun ortadan kaldırılmış olacaktır. Sorunun tespitinin ardından tıkanıklık açma robotları kullanılmakta ve problem yaratılan bölgeye ulaşım sağlanarak işlem gerçekleştirilmektedir. Parçalama yoluyla tıkanıklık açılmaktadır. Devamında da giderden atılması sağlanmaktadır. En son olarak da tazyikli su ile tüm borunun temizliği yapılmakta yağlanmış olan bölgelerin de çözümlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede tüm problemler çözüme kavuşmaktadır. Bu işlemler sırasında boru içerisine gönderilen sistemler kullanıldığı için fayanslarda, duvarda veya lavabolarda herhangi bir tahribat söz konusu olmamaktadır. Bu avantajlı tarafı sayesinde evlerinizde veya iş yerleriniz de ağır hasarlar görmeniz engellenmektedir. Oldukça avantajlı bu sistemden faydalanırken yüksek fiyatlarla da karşılaşmazsınız. Lavabo açma işlemlerin de son teknolojilerin kullanılması, uzmanların yer alması, kısa bir sürede işlemin halledilmesi ve uygun fiyatlara sahip olması müşterileri bir hayli mutlu etmektedir.

 
30 DK'da Servis İçin Arayın