İstanbul Avrupa Yakası İletişim
0(212) 461-70-96
İstanbul Anadolu Yakası İletişim
0(216) 388-07-08
Bursa 7/24 İletişim
0(224) 223-85-86
Whatsapp Üzerinden İletişim
0(532) 497-97-60

Lavabo Tıkanıklığı İçin Ne Yapılır?

Lavabo Tıkanıklığı İçin Ne Yapılır?

 

black-and-white-drip-gif-water-Favim.com-367748

Bir binanın en önemli noktalarından biri de su tesisatının ne kadar iyi olduğudur. Bazen yıllar içinde bazen de yeni yapıldığından itibaren su tesisatında sorun yaşanır. Özellikle mutfak lavabosu ve banyo lavabosu sık kullanıldığı için tıkanabilir. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusu böyle durumlarda sıkça sorulan bir sorudur. Bu soruya cevaplar temelde fiziksel müdahale ve kimyasal ilaç kullanımıdır. Böyle bir durumda ilk olarak görülen parçacıklar varsa onlar toparlanır. Sonrasında pompa kullanılarak gider açılır. Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır konusunda yapılacak diğer bir şey de ince bir telle dikkatli şekilde gider borusunu kontrol etmektir. Bu konuda dikkatli ve hassas davranılmasında fayda vardır, eğer sert davranılırsa borulara zarar verilebilir. Ya da kimyasal temizlik malzemesi satan bir dükkândan lavabo tıkanıklığını açacak bir şey alınabilir. Bu konuda da dikkatli olunmasında ve uzman bir kişiden bilgi almakta yarar vardır. Lavabo tıkanıklığı banyoda gerçekleşmişse, genelde gidere kaçan saçlar ya da giderden kaçıp borularda tutunan küçük parçacıklar da buna sebep olabilmektedir.

 

Lavabo Tıkanıklığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo tıkanıklığı bazen basit bir sebeple bazen de ciddi bir sebeple tıkanabilir. Kendiniz de sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Burada önemli olan nokta lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye düşünürken kendiniz çözüm bulmaya odaklanmamanızdır. Bu konuda uzman olan ve profesyonel çalışmalar yapan Meba tesisat bu konuda size hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır. Gelişen teknolojinin sağladığı imkânlarla sorunun yerini en az hata payı ile belirleyerek sadece o noktada en etkili çözümü sunmaktadır. Önceden olduğu gibi en ufak bir sorunda banyonuzda komple bir tadilata girişmenize gerek kalmayacaktır. Dikkatsiz yapacağınız girişimler tesisatınızda daha ciddi sorunlara sebep olabilir. Bu yüzden bir noktadan sonra hatta eğer eliniz yatkın değilse en başından bir uzmandan yardım alınız.

Lavabo Tıkanıklığının Sebepleri Ve Önleme Yolları

water_faucet_drop_500_clr_1Lavabo tıkanıklığı yerine göre farklı sebeplerle karşınıza çıkar. Örneğin mutfakta yaşandığında yemek artıklarının giderden geçmesi ancak tesisatta ilerlerken bir noktada takılması olabilir. Ya da yağlı yemeklerin artıklarının giderde ilerlerken sıcaklık değişimi sonucunda katılaşıp gideri tıkaması da, kafanızı kurcalar lavabo tıkanıklığı nasıl açılır diye. Lavabo tıkanıklığı banyoda olduğunda genelde saçların giderden geçmesi ancak tesisatı terk edememesinden olur. Ya da makyaj malzemesi gibi ufak taneli maddelerin giderden geçip borularda takılması ile de oluşabilir.

Sorun nerede olursa olsun önemli olan giderden geçebilecek büyüklükte olup borularda takılabilecek şeylerin mümkün olduğunca elle ya da başka malzemelerle giderden kaçmasına engel olmak gerekir. Bunun için gider ızgaraları vardır. Bu konuda yapacağınız araştırmalar ile daha orijinal ve hayatınızı kolaylaştıracak çözümler bulmanız da mümkündür.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır, sizin cevap bulabileceğiniz bir konu olabilir ya da bir uzmanla görüşerek profesyonel bir yerden yardım almanızı da gerektirebilir. Hayatta karşınıza çıkan, bir işi çözmek için sonuna kadar deneyin sözü her şey için geçerli değildir. Günlük hayatta bazen kendimiz denedikten sonra çözemediğimiz bir sorun için konunun uzmanından yardım almakta fayda vardır. Hayatınızı kolaylaştırmak ve en kısa sürede etkili bir çözüm elde etmek için önünüzde bir kapı vardır ve sadece onu açmanız yeterlidir.

Lavabo tıkanıklığı yaşadığınızda eskisi gibi telefonda bekleyip saatlerce beklemenize gerek yoktur. Meba tesisatın sitesinde girdiğinizde sizinle hemen online olarak iletişime geçip en kısa sürede size ulaşılmaktadır. Su kesintisi, banyo tadilatı gibi sorunları kısa süre yaşayarak sadece sorunun olduğu yerde tadilat yapılarak sorunuza çözüm bulabilirsiniz.